Meditace pro štěstí

V dnešní době je dobré umět najít svůj klid, rovnováhu a štěstí.

Je mnoho nástrojů, jak to zvládnout a jeden z nich je i meditování.

Uklidňující meditace

Můžete sedět buď v pohodlné meditační pozici se zkříženýma nohama na meditačním polštáři na zemi, nebo se můžete posadit na židli. Není důležité, jestli sedíte na zemi nebo na židli, ale abyste se cítili pohodlně a mohli v pozici déle setrvat bez pohybu. Zpočátku můžete sedět 15 minut a postupně prodlužovat na 30 minut, 40 minut, hodinu či dokonce déle, až budete v praxi zběhlejší.

Pro inspiraci jsem pro vás připravila nahrávku v délce 15 minut .

meditace a klid

 Na úvod vnímejte svůj dech. Nádech a výdech a přirozenost vlastního dechu. S každým nádechem vdechujete klid a vydechujete štěstí.

✓ Vzpomeňte si na nějaký pěkný prožitek ze svého života, příjemnou událost. Podívejte se do ní nebo na ni. Uvědomte si, co vidíte, co cítíte a co slyšíte. Uvědomte si ten pocit štěstí, laskavosti nebo prostě ten pocit, který cítíte. Vnímejte, co v dané představě vidíte. Jaké pocity vnímáte? Koho dalšího tam vidíte? Vnímejte jednotlivé maličkosti, vůni, barvu i zvuky.

✓ Když vnímáte naplno ten pozitivní pocit, dejte si ho k srdci a říkejte si: "Kéž jsem šťastná bytost, kéž jsem spokojená a zdravá bytost. Kéž se mi daří:"
S pokorou v srdci a nádherným pocitem pokračujte dál:  "Ať jsem šťastná, ať jsem spokojená, ať jsem zdravá bytost. Ať se mi daří."


✓ Poté si uvědomte všechny bytosti po vaši pravé ruce, bez rozdílu věku, pohlaví, druhu. Jestli veliké, malé...blízké, vzdálené, ve vašem městě, světe, planetě a klidně i dále...a zapřejte jim: "Kéž jsou všechny bytosti po mé pravé ruce šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti po mé pravé ruce šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Ve své mysli se nyní otočte ke všem bytostem po vaši levé ruce a zapřejte jim: "Kéž jsou všechny bytosti po mé levé ruce šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti po mé levé ruce šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Nyní si představte všechny bytosti ve směru před sebou, blízké i vzdálené a zapřejte jim: "Kéž jsou všechny bytosti přede mnou šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti přede mnou šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Nyní si představte všechny bytosti za sebou, blízké i vzdálené a zapřejte jim: "Kéž jsou všechny bytosti za mnou šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti za mnou šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Nasměřujte svoji pozornost na bytosti, které jsou nyní z jakéhokoliv důvodu pod vámi, ať se jim třeba méně daří než vám, nebo jenom bydlí o patro níže. "Kéž jsou všechny bytosti pode mnou šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti pode mnou šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Svoji mysl zaměřte na bytosti, které jsou nyní nad vámi. Můžou to být velmi různorodé bytosti, podle vašeho spirituálního vnímání. Zapřejte jim: "Kéž jsou všechny bytosti nade mnou šťastné, spokojené a zdravé. Kéž se jim daří. Ať jsou všechny bytosti nade mnou šťastné, spokojené a zdravé. Ať se jim daří."

✓ Ještě jednou nasměřujte pozornost k sobě a popřejte štěstí, spokojenost a zdraví sobě. Poté si představte všechny bytosti napravo, nalevo, před vámi, za vámi, pod vámi i nad vámi a popřejte jim štěstí, spokojenost  a zdraví. Představte si štěstí jako zářící žluté světlo, které prostupuje vašim já a všemi žijícími bytostmi a intenzivně si přejte: "Ať jsem šťastný, spokojený a zdravý člověk. Ať se mi daří. Jsem šťastný, spokojený a zdravý člověk. Ať je každá žijící bytost šťastná, spokojená a zdravá."

✓ Rozhodněte se ukončit tuto techniku. Uvědomte si dotek  těla s podložkou, hmat prstů, dotek rtů, chuť v ústech, zvuky, které slyšíte. Otevřete oči a intenzivně si uchovejte pocit štěstí i pro přítomný okamžik.

Pracujte vědomě se svoji pozorností a přejte sobě i všem bytostem jenom to nejlepší. 

Taktéž Vás srdečně zvu na mé kurzy plné empatie a praktických návodů, jak najít svůj klid. 

 

 

 

 

FacebookSdílet na Facebooku

TwitterSdílet na Twitteru

Máte zájem o mé služby nebo se chcete na něco zeptat? Napište mi!

Jméno a příjmení: *
Telefon:
E-mail: *

Vaše zpráva:

Informace o zpracování osobních údajů zde »

Chcete zdarma získat e-book 3 techniky pro všímavost? Vyplňte tento formulář!

3 techniky pro všímavost

Všechny e-booky »


Objevte vlastní jemnost a sílu!

Profesní růst

Hledáte možnosti zlepšení prožívání profesního života?

Ráda připravím pro vaši organizaci školení na míru v oblasti leadershipu.

 

Potenciál

Chcete objevit a naplno využívat klíč k svému potenciálu?

Najděte svou stezku poznání v průběhu osobního koučinku.

 

Společná řeč

Máte zájem porozumět svým blízkým
a jejich potřebám?

Objevte cestu z labyrintu nedorozumění s využitím funkční komunikace.

Semináře

Antistres
Řeč emocí
Intuice
Harmonizace čaker
Meditace všímavosti
Sebepoznání pro ženy
Osobní talent a klíč k potenciálu
Zlepši svůj život
Mluvíme a nasloucháme
Síla a jemnost ženy
Obraz života
Jak formulovat zpětnou vazbu
Smysluplný dialog
Koučovací karty v praxi
Proběhlé semináře

Informace

Reference
Kontakty
Mé vzdělání
Ceník
Všeobecné obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Mapa stránek

Služby

Osobní koučink
Vztahový koučink
Výcvik koučů

Články

Emoční inteligence na příbězích koučky
Koučink s Jankou
Rozhoduj se jako král nebo královna
Empatie a soucit
Kouč Brno

YouTube Instagram Facebook Linkedin