Věřím tomu, co dělám

....aneb od vojandy k laskavé lektorce a koučce...

Kdo jsem

Jsem šťastná, spokojená a zdravá žena, manželka, matka, babička i kamarádka. Baví mě pozorovat události bez jakéhokoli hodnocení a denně v brzkých ranních hodinách venčit fenku Innu. Několikrát za den si vzpomenu na svůj dech, se kterým se spojuji tak často, jak je to jenom možné. Kdybych si měla dát nějakou nálepku, tak jedině „vyrovnaná žena.“ Miluji pozorování svítání i západu slunce, který vidím právě při venčení. Tento stav pohody nebyl vždy mojí součástí běžného života. K tomuto stavu spokojenosti jsem dozrála absolvováním kurzů osobního rozvoje a výukou leadershipu na vysoké vojenské škole.

Ráda se s vámi podělím o pár milníků na mé cestě změny. Dnes to je milník PROFESNÍ, kterému dávám číslo jedna.

První krůčky v armádě

Jsem velmi energická, pracovitá osoba se smyslem okamžitě vyhodnotit situaci a splnit každý úkol. Moje životní energie je ohnivá dynamičnost berana. Budovala jsem úspěšnou kariéru vojákyně z povolání v konkurenčním světe mužů. Byla jsem nejlepším mužem ze všechindecision. Zvládala jsem veškeré přesčasy, vojenská cvičení, zahraniční misi v Iráku a u toho porodit a vychovat dvě skvělé dcery. S hrdostí konstatuji, že i v tak napjatém profesním životě jsem byla dobrou matkou. Taková moderní poznámka, kojila jsem do dvou let bez zaváhání. Samozřejmě čas na mateřskou jsem si nevyčlenila dlouhý. Naštěstí moje báječné dcerky měly laskavou péči jiných lidí již od prvního roku, kdy jsem se vracela budovat svoji kariéru. Prvorozená Martina si užívala péči hlídání s paní a její rodinou tak moc, že do školky nastoupila až ve čtyřech letech, kdy paní šla do práce. Já jsem mezitím byla vedoucí různých vojenských týmů, dokonce i velitelka letky a na pracovišti jsem měla skvělé vztahy. Jednání bylo přímočaré, chlapské a proložené vulgárními výrazy, ale vždy čestné a upřímné.

Koučka Brno

Budování značky "Janka"

Pevně spojená s vojenstvím a hrdá na sebe, co umím, jsem překonávala všechny překážky. Zvládala jsem výcvik, různé profesní i jazykové vzdělávání a významnou výzvou bylo, když jsem dostala roli vysokoškolské učitelky a garantky předmětu leadership. Pro představu, jaká byla moje profesní výkonnost v číslech, uvádím jeden příklad. Doktorandské studium v celé jeho náročnosti jsem zvládla za 2,5 roku. Vzdělávání mě bavilo, naučila jsem se velmi mnoho o koučinku, soft skills a měla jsem možnost nádherné praxe. Koučovala a doprovázela jsem v kariérových kurzech a v rámci konzultací mnoho mužů a několik žen. Ženskou energii jsem si najednou začala více užívat. Dnem ode dne jsem byla laskavější a moje výuka byla zaměřená na pozitivní leadership a rozvoj osobního talentu. Zvolila jsem do té doby zcela neznámý postoj k výuce v daném hierarchicky uspořádaném prostředí. Kouzlo fungovalo a dospělí důstojníci uměli vytvořit kruh důvěry, naslouchat a být empatičtí. Bavilo to je i mě, i když výjimky se našli a někteří již velmi vyhořelí vojenští profesionálové zcela nesnášeli vystoupit ze své zóny komfortu. To mě posunulo mílovými kroky dál a najednou jsem věděla, že je čas na profesní změnu.

Čas pro změnu

V práci mi nikdo nevěřil, že při nejbližším ukončení závazku skončím. Od okamžiku prozření a potřeby profesní změny do ukončení závazku uplynula dlouhá doba dvou let. V tomto období jsem poctivě pracovala na svém osobním rozvoji a podporovala každého jednoho studenta do takové míry, do jaké potřeboval. Končila jsem jako podplukovnice s nabídkou povýšení do hodnosti plukovnice, popřípadě možnosti zůstat jako civilní zaměstnankyně, abych dále mohla garantovat výuku předmětu leadership. Po dobu posledních dvou let jsem byla zcela vyhořelá vůči organizaci, ale ochotna výukou a koučováním otvírat nové obzory velkému počtu důstojníků. Našla jsem sebe, vnímala intuici a zamilovala si neurolingvistické technikyyes. Byl čas na změnu.

koučink Brno

Užitek z prožitého

Po úspěšné 32 leté kariéře, kdy jsem sloužila vlasti, můžu novodobým marketinkovým jazykem říci, že jsem nyní placena za svoji existenci a můžu si užívat příjemného života. Jenomže já miluji výzvy a mám chuť pomoci lidem, kteří se právě teď točí v kruhu, neví co a jak. Miluji organizování mých kurzů a seminářů pro velmi malé skupinky lidí, a to vše za dostupné ceny. Moje filozofie je taková, že je čas nejenom na zdravou stravu, fyzický vzhled a cvičení ve fitness, ale i čas na osobní rozvojheart.

Dnes jsem vám odkryla něco z mého života, a protože věřím tomu, co dělám, v některým z dalších článků vám ráda o sobě prozradím více.

Taktéž Vás srdečně zvu na mé kurzy plné empatie a praktických návodů, jak najít svůj klid.  

 

 

FacebookSdílet na Facebooku

TwitterSdílet na Twitteru

Máte zájem o mé služby nebo se chcete na něco zeptat? Napište mi!

Jméno a příjmení: *
Telefon:
E-mail: *

Vaše zpráva:

Informace o zpracování osobních údajů zde »

Chcete zdarma získat e-book Jsem šťastná bytost ? Vyplňte tento formulář!

Jsem šťastná bytost

Informace o zpracování osobních údajů zde »

Všechny e-booky »


Objevte vlastní jemnost a sílu!

Profesní růst

Jak zlepšit týmovou spolupráci?

Připravím pro vás školení na míru.

Potenciál

Chcete najít klíček k sobě?

Přijďte na  osobní koučink.

Společná řeč

Potřebujete se umět domluvit?

Objevte cestu z labyrintu.

Semináře

Antistres
Řeč emocí
Intuice
Harmonizace čaker
Meditace všímavosti
Sebepoznání pro ženy
Osobní talent a klíč k potenciálu
Staň se koučem
Zlepši svůj život
Mluvíme a nasloucháme
Síla a jemnost ženy
Obraz života
Jak formulovat zpětnou vazbu
Smysluplný dialog
Koučovací karty v praxi
Terapeutický koučink
Koučink s archetypy
Proběhlé semináře

Informace

Reference
Kontakty
Mé vzdělání
Ceník
Všeobecné obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Mapa stránek

Služby

Osobní koučink
Vztahový koučink
Výcvik koučů
Staň se koučem

Články

Barevná typologie osobnosti
Archetypy a koučink
Staň se koučem
Jak zpracovat strach pomocí koučinku?
Jak si přát

YouTube Instagram Facebook Linkedin